www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> ГЛАСУВАЙТЕ ЗА НИКОГО!


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ГЛАСУВАЙТЕ ЗА НИКОГО!, Краят на цирк 'Избори' зависи от нас
0tolerance
Публикувано на: 22.5.2009, 13:15
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 85
Участник # 1 110
Дата на регистрация: 28-August 07



Преписвам от http://politkovskaya-bg.blogspot.com/ следния апел:

ДОЙДЕ ВРЕМЕТО
да призовем на висок глас всички българи да ОТИДАТ ДО ИЗБИРАТЕЛНИТЕ УРНИ и да гласуват с коя да е партийна бюлетина - ЗАДРАСКАНА или с надпис "ИСКАМ ПРОМЯНА". По този начин реално ще можем да дадем своя
ПРОТЕСТЕН глас ЗА СМЯНА НА ПАРТИЙНО-ОЛИГАРХИЧНИЯ МОДЕЛ.
Ще използваме двукратно за 2009 г.
законните избори като Първи Референдум "ЗА смяна на Системата".
Ще излезем (при голям брой недействителни бюлетини от НЕГЛАСУВАЩИТЕ) на улицата и ще поискаме Нова Кръгла маса, но без участие на досегашните лица от властта със старата и нова Номенклатура за 20-годишния лъжовен преход.
Ще поискаме Ново Велико Народно събрание.
Европа сега очаква да ни чуе!
Необходимо уточнение: Недействителните бюлетини няма да се прибавят към партиите, преминали бариерата от 4%, както става с разпределяне на гласовете, подадени за невлизащи партии - само такива бюлетини отиват в полза за онези, които не сте искали.

Нашият невалиден вот вдига процента на избирателна активност-> намаля тежестта на твърдия електорат на всички комунистически партийни изчадия-> прави по-трудно формирането на правителство->повишава шанса за нови избори, където кампанията може да се разгърне с още по-голяма сила.

От нас зависи да покажем фарса на българската демокрадция в цялата му прелест... И нека после да ги видим как управляват с 5% от гласовете на българите- никой няма да е длъжен да изпълнява нарежданията на една НЕЛЕГИТИМНА власт!

Очаквам коментарите ви и подкрепата ви.


PM
Top
buden
Публикувано на: 22.5.2009, 16:04
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Ако ще се прави това обаче предлагам да не се драскат готови бюлетини. А всеки който е решил така да си носи бяло листче хартия, и на това листче отчетливо да напише по-здравите си към властта.
PM
Top
0tolerance
Публикувано на: 22.5.2009, 16:52
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 85
Участник # 1 110
Дата на регистрация: 28-August 07



QUOTE (buden @ May 22 2009, 04:04 PM)
Ако ще се прави това обаче предлагам да не се драскат готови бюлетини. А всеки който е решил така да си носи бяло листче хартия, и на това листче отчетливо да напише по-здравите си към властта.

Мисля, че е по-добре да се ползват готовите бюлЮтини, защото иначе има още по-голям риск гласът въобще да не бъде отчетен дори и като невалиден :) Все пак резултатите ги броят комунягите...
А предполагам и на официалните хартии ще има достатъчно място, където да дадеш израз на обичта и преклонението си пред любимата Партия... ;)
PM
Top
buden
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



И в двата случая ефект върху "изборите" едва ли ще има.

Просто си мисля, че ако нацапотя която и да е бюлетина те ще си я преброят за валидна и толкова, без значение колко старание съм вложил. Но вероятно си прав, защото не знам кога се води валидна и кога не.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 23.5.2009, 14:37
Quote Post












Що трябва да я нацапотвате. Още по-малко да ги псувате - повечето във властта са обратни и това им харесва. Но виж, можете например да сложите един знак върху бюлетината си. Знакът на Саракта. Това ще е добро начало. Аз лично няма да имам тая възможност, по-скоро бих отишъл до някое древно светилище. Там ще гласувам с присъствието си.
Top
Мещера
Публикувано на: 31.5.2009, 23:12
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 118
Участник # 1 805
Дата на регистрация: 10-March 09



QUOTE (anti666 @ May 23 2009, 02:37 PM)
Що трябва да я нацапотвате. Още по-малко да ги псувате - повечето във властта са обратни и това им харесва. Но виж, можете например да сложите един знак върху бюлетината си. Знакът на Саракта. Това ще е добро начало. Аз лично няма да имам тая възможност, по-скоро бих отишъл до някое древно светилище. Там ще гласувам с присъствието си.

Това е добра идея.Мислех да сложа личния си подпис в голям формат върху цялата бюлетина,но ще сложа знака на родът Дуло-IYI!
Така по-ще ме познаят! smil4334a62fd4260.gif
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020